Medailový víkend Ježků

První závody Českého hnutí speciálních olympiád, které se kdy konaly v Jihlavě, se sportovcům z našeho Sportovního klubu Ježci Jihlava více než vydařily. Na Národním turnaji v cyklistice a badmintonu v areálu Českého mlýna a TenisCentra Jihlava ve dnech 3. – 5. 6. 2022 všichni naši zástupci získali ve svých kategoriích hned dvě medaile! V cyklistice Zuzana Cahová dvě zlaté (1 km a 2 km), Jan Kvasnička dvě zlaté (500 m a 1 km), Marie Štefaniková dvě stříbrné (1 km a 2 km), Petr Křivánek dvě stříbrné (1 km a 5 km) a Jiří Král dvě bronzové medaile (1 km a 5 km).

Náš badmintonista Filip Blažek vyhrál dvouhru a spolu s naší trenérkou Evou Kalábovou i čtyřhru unified a získal dvě zlaté medaile. Jelikož oba turnaje byly nominační na Letní Světové hry Speciálních olympiád v Berlíně, Filip jako vítěz byl nominován do české reprezentace v Berlíně. K naší velké radosti se Filip připojil k Vláďovi Svobodovi, který vyhrál Národní turnaj v bowlingu a SK Ježci Jihlava bude mít tak v Berlíně už dva zástupce. A v Berlíně může dojít příští rok v létě ještě k zvýšení výskytu Ježků, protože cyklistka Zuzana Cahová je do Berlína nominována jako náhradnice a čeká nás několik nominačních turnajů.

Všichni naši borci podali skvělé výkony a zvládli náročný třídenní program. Zásluhu na jejich super výsledcích mají trenéři SK Ježci Jihlava Magda Burianová (vedoucí klubu a členka prezidia Českého hnutí speciálních olympiád, na což jsme náležitě hrdí), Karel Veselý (má mj. na starosti servis kol, a v tom je nenahraditelný) a Eva Kalábová (bez ztráty setu doprovodila Filipa Blažka ke zlatu ve smíšené čtyřhře). Badmintonisti měli velké štěstí, že se jich při trénincích v hale TJ Start nezištně ujal trenér  Jiří Barták, pod jehož metodickým vedením se jejich hra v krátké době hodně zlepšila. Děkujeme Jiřímu Bartákovi i jeho kolegovi trenérovi Milanovi Parmovi za koučink a s výhledem na hry v Berlíně za to, že nám hodlají zachovat přízeň a jsou ochotni dál se podílet na přípravě našich reprezentantů. Pronájem badmintonových kurtů na tréninky jsme si mohli dovolit díky finančnímu daru Komerční pojišťovny, a.s. na podporu činnosti SK Ježci Jihlava. Zuzka Cahová zase vyhrála cyklistické závody na kole darovaném od Dr. Petera Lechnera, člena jihlavského Rotary klubu. V obou případech nás těší, že jsme sponzorské dary zúročili dobrými výsledky. Děkujeme!

Sportovcům blahopřejeme k předvedeným výkonům a zisku medailí a děkujeme jim za skvělou reprezentaci SK Ježci Jihlava. Byli jste úžasní!